Včelie Matky

Na oplodnené včelie matky je možné uplatniť si dotáciu na ich nákup pre príslušný podporný rok.  Konečný prijímateľ pomoci je včelár, ktorý nakúpil oplodnené včelie matky. Objednávky sa neprenášajú medzi rokmi.

Včelie matky distribuujem od 15.júna do konca augusta v závislosti od počasia, podľa poradia došlých objednávok na mail info[zavináč]vceliematky.sk. Do mailu je potrebné uviesť Vaše kontaktné informácie(korešpondenčnú adresu, mobilný kontakt, počet kusov, informáciu či si uplatňujete dotáciu na dodané včelie matky). Pred odoslaním Vás budem kontaktovať formou sms prípadne, že nedopovedáte potom telefonicky. Ak nepotvrdíte, že si matky preberiete, tak matky posielam ďalšiemu odberateľovi v poradí. U objednávok, ktoré neobsahujú správne telefónne číslo alebo kontaktné údaje alebo neúplné údaje sú automaticky stornované.

Včelie matky sa exportujú/posielajú raz do týždňa, v pondelok alebo v stredu. Osobný odber po dohode cez víkend. Cena poštovného je 5€.

Odloženec na rámikovej miere B je možné presunúť len na registrovanú farmu. Predbežný termín odberu je od 15. júla príslušného roku. Zarezervovanie na mail info[zavináč]vceliematky.sk.

Inseminované včelie matky pre sezónu 2024  je potrebné si nahlásiť do 30.04.202 na mail info[zavináč]vceliematky.sk v cene je zahrnutá aj cena poštovného.

Informácia o línie Carnica Martin ® na odkaze.

Informácia o ochrannej známke na odkaze.

Poradenské služby z časových dôvodov neposkytujem.

Viac informácií po kliknutí na odkaz:

Ceny na rok 2024, ešte neboli pevne stanovené. Budú určené až po zasadnutí všetkých príslušných komisií